Luni

10.05.2021
  • 05:00

    Acatistul Domnului nostru Isus Cristos

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:40

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - tranmisiune directă de la Biserica ”Schimbarea la față”, Ferneziu BM

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)

  • 10:00

    Mariathon (Pr. Doru Popovici)

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Mariathon (Claudiu Ardelean și Marlena Prigoreanu)

  • 13:00

    Mariathon (Alex Petricaș și Horațiu Abrudan)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Rozariul întreg cu cele 20 de mistere

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Înălțarea Domnului”, Sagna

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 19:45

    Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)

  • 20:00

    Credința noastră (Pr. Irineu Bârle)

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Credința noastră - reluare

  • 01:00

    Mariathon - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mariathon -reluare

Marți

11.05.2021
  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Schimbarea la față”, Ferneziu BM

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)

  • 10:00

    Mariathon (Pr. Claudiu Ardelean)

  • 11:00

    Mariathon (Alex Petricaș și Horațiu Abrudan)

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Mariathon (Alex Petricaș și Horațiu Abrudan)

  • 13:00

    Mariathon

  • 14:00

    Mariathon (Pr. Doru Popovici și Alin Vara)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:30

    Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Înălțarea Domnului”, Sagna

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 19:45

    Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)

  • 20:00

    Conferința (Pr. Dr. George Nicoară)

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Conferința - reluare

  • 01:00

    Mariathon - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mariathon - reluare

Miercuri

12.05.2021
  • 05:00

    Acatistul Domnului nostru Isus Cristos

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Schimbarea la față”, Ferneziu BM

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)

  • 10:00

    Mariathon (Florin Filimon)

  • 11:00

    Mariathon (Pr. Doru Popovici)

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Mariathon (Horațiu Abrudan și Alin Vara)

  • 13:00

    Mariathon

  • 14:00

    Mariathon

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:30

    Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Înălțarea Domnului”, Sagna

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 19:45

    Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)

  • 21:00

    Adoraţie euharistică - Biserica ”Sfântul Luca”, Somușca, Bacău

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de mărire * Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Mariathon - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mariathon - reluare

Joi

13.05.2021
  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Schimbarea la față”, Ferneziu BM

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de lumină

  • 10:00

    Mariathon (Florin Filimon)

  • 11:00

    Mariathon

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Mariathon

  • 13:00

    Mariathon

  • 14:00

    Mariathon (Pr. Doru Popovici)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:30

    Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Înălțarea Domnului”, Sagna

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 19:45

    Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)

  • 20:00

    Comori din Liturghie (Pr. Ionuț Blidar)

  • 21:00

    Adoraţie euharistică - Biserica ”Inima Neprihănită a Mariei”, Roman

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de lumină * Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Comori din Liturghie - reluare

  • 01:00

    Mariathon - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mariathon - reluare

Vineri

14.05.2021
  • 05:00

    Acatistul Domnului nostru Isus Cristos

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Schimbarea la față”, Ferneziu BM

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de durere

  • 10:00

    Mariathon (Florin Filimon)

  • 11:00

    Mariathon

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Mariathon

  • 13:00

    Mariathon

  • 14:00

    Mariathon (Alex Petricaș)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:30

    Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Înălțarea Domnului”, Sagna

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Cristos biruitor (Alin Vara)

  • 20:30

    Familia și sacramentul căsătoriei (Pr. Mihai Tegzeș)

  • 21:00

    Adorație euharistică - Biserica ”Sfântul Anton", Baia Mare

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de durere *Rugăciunea de seară

  • 22:45

    Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)

  • 00:00

    Cristos biruitor - reluare

  • 00:20

    Familia și sacramentul căsătoriei - reluare

  • 01:00

    Mariathon - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mariathon - reluare

Sâmbătă

08.05.2021
  • 05:00

    Acatistul Domnului nostru Isus Cristos

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril”, Satu-Mare

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de bucurie

  • 10:00

    Despre Radio Maria - reluare

  • 10:30

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Sanctuarul Fericitul Ieremia, Onești

  • 12:00

    Regina Coeli

  • 12:05

    Muzică clasică

  • 12:30

    Înrădăcinaţi în credinţă - Magisteriul Papilor (Pr. Claudiu Ardelean)

  • 14:00

    În lumina culturii - reluare

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine - cântat

  • 15:10

    Orele canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit la tin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Sanctuarul Fericitul Ieremia, Onești

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică (Pr Claudiu Ardelean)

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de bucurie *Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Suflet curat - reluare

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

Duminică

09.05.2021
  • 05:00

    Acatistul Domnului nostru Isus Cristos

  • 06:00

    Regina Coeli

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)

  • 09:30

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Sanctuarul Fericitul Ieremia, Onești

  • 11:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Coborârea Spiritului Sfânt”, Seini

  • 12:05

    Muzică clasică

  • 12:30

    Înrădăcinaţi în credinţă - Magisteriul Papilor (Pr. Claudiu Ardelean)

  • 13:30

    Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska

  • 14:00

    Revelația divină - reluare

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine - cântat

  • 15:10

    Orele canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Sanctuarul Fericitul Ieremia, Onești

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 19:40

    Lecturi biblice (Alin Vara - Lectură și meditație pe baza Epistolei către Romani)

  • 20:00

    Botezul în Duhul Sfânt (Agneza Țâmpu - Comunitatea Magnificat)

  • 21:00

    Adorație euharistică - Catedrala ”Schimbarea la față”, Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de mărire *Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Revelația divină - reluare

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Adorație euharistică - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine