Luni

24.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)

  • 10:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)

  • 11:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Catedrala "Sfânta Fecioară Maria, Regina", Iași

  • 14:00

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Frumusețea credinței (Pr. Adrian Blăjuță)

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin) - în direct de la Studioul Radio Maria, Iași

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfinții Petru și Paul", Bacău

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 04:00

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Marți

25.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Nicolae", Tg Mureș

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin)

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 14:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin) - în direct de la Studioul Radio Maria, Bacău

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfinții Petru și Paul", Bacău

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Cronici sălăjene - Studioul Radio Maria, Zalău

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare

  • 05:00

    Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel

Miercuri

26.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Nicolae", Tg Mureș

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) - transmisiune directă de la Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 14:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfinții Petru și Paul", Bacău

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Vorbe de suflet - Studioul Radio Maria, Zalău

  • 21:00

    Adoraţie euharistică - Biserica "Sfântul Nicolae", Bacău

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Joi

27.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Nicolae", Tg Mureș

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin)

  • 10:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 14:00

    Program muzical

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)

  • 18:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfinții Petru și Paul", Bacău

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 04:00

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel

Vineri

21.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) - transmisiune directă de la Sanctuarul eparhial "Maica Domnului", Oradea

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 13:00

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje

  • 14:05

    Despre Radio Maria (Gabriel Măriuţ)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Pr. Adrian Blăjuță)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de durere (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare

  • 04:10

    Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare

  • 05:00

    Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel

Sâmbătă

22.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare

  • 09:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)

  • 10:00

    Despre Radio Maria (Gabriel Măriuţ) - reluare

  • 11:00

    Tainele Sfintei Scripturi (Monica Broșteanu) - reluare

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Muzică clasică

  • 13:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu) - reluare

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Frumusețea credinței (Pr. Adrian Blăjuță) - reluare

  • 16:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică (Pr. Adrian Blăjuță)

  • 21:00

    Adoraţie euharistică - Biserica greco-catolică "Sfântul Nicolae", Tg Mureș

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 02:00

    Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfântul Nicolae", Tg Mureș - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel

Duminică

23.06.2019
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 06:40

    Laudele de dimineață

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)

  • 09:30

    Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare

  • 11:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Inima Neprihănită a Mariei", Bacău

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Muzică clasică

  • 13:00

    Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele canonice

  • 15:30

    Program muzical - reluare

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)

  • 18:00

    Program muzical

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    Adorație euharistică - Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Program muzical

  • 02:00

    Adorație euharistică - Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel