Luni

19.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Florin FILIMON)

  • 09:15

    Calea Sfintei Cruci - transmisiune directă din studioul Radio Maria, Oradea

  • 10:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Claudiu ARDELEAN)

  • 14:00

    Program muzical

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    PLANETA CREȘTINĂ (pr. Cristian BÎRNAT)

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Iudit KOVACS)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin) -transmisiune directă din studioul Radio Maria, Iaşi

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Planeta creștină (pr. Cristian BÎRNAT) - reluare

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Lumea la timpul prezent (Claudiu ARDELEAN) - reluare

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Marți

20.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Marlena PRIGOREANU)

  • 09:15

    Calea Sfintei Cruci

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Claudiu ARDELEAN)

  • 14:00

    ORA DE CATEHEZĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Gabriel MĂRIUȚ)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin) - transmisiune directă din studioul Radio Maria, Bacău

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Romano-Catolică "Sfânta Fecioară Maria, Regină", Iași

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Lumea la timpul prezent (Claudiu ARDELEAN) - reluare

  • 05:00

    Acatistul de mulțumire lui Dumnezeu pentru toate

Miercuri

21.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Calea Sfintei Cruci

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Iudit KOVACS)

  • 09:15

    Calea Sfintei Cruci - transmisiune directă din studioul Radio Maria, Oradea

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Claudiu ARDELEAN)

  • 14:00

    ORA DE CATEHEZĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Florin FILIMON)

  • 17:00

    Calea Sfintei Cruci

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Romano-Catolică "Sfânta Fecioară Maria, Regină", Iași

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Romano-Catolică "Sfântul Nicolae", Bacău

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Lumea la timpul prezent (Claudiu ARDELEAN) - reluare

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Joi

22.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Gabriel MĂRIUȚ)

  • 09:15

    Calea Sfintei Cruci

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Claudiu ARDELEAN)

  • 14:00

    ORA DE CATEHEZĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Florin FILIMON)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit bizantin), Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Lumea la timpul prezent (Claudiu ARDELEAN) - reluare

  • 05:00

    Acatistul de mulțumire lui Dumnezeu pentru toate

Vineri

23.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Calea Sfintei Cruci

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Marlena PRIGOREANU)

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin) - transmisiune directă din Biserica Greco-Catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 10:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Claudiu ARDELEAN)

  • 14:00

    DESPRE RADIO MARIA (Orest Nichita și Gabriel MĂRIUȚ)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:30

    Intenții de rugăciune (Iudit KOVACS)

  • 17:00

    Calea Sfintei Cruci

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Lumea la timpul prezent (Claudiu ARDELEAN) - reluare

  • 05:00

    Acatistul pentru sufletele celor adormiți

Sâmbătă

24.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Calea Sfintei Cruci

  • 10:00

    Despre Radio Maria (Orest NICHITA și Gabriel MĂRIUȚ) - reluare

  • 11:00

    Program muzical

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    INTERMEZZO

  • 13:00

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU) - reluare

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 18:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    VERBUM DOMINI. MEDITAȚIE LA EVANGHELIA DE DUMINICĂ (pr. Cristian BÎRNAT)

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică "Sf. Nicolae", Târgu Mureș

  • 22:00

    Paraclisul Maicii Domnului - Rugăciunea de seară

  • 23:05

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 00:30

    Program muzical

  • 02:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică "Sf. Nicolae", Târgu Mureș - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul de mulțumire lui Dumnezeu pentru toate

Duminică

25.02.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Romano-Catolică "Sfânta Fecioară Maria, Regină", Iași

  • 09:00

    Calea Sfintei Cruci

  • 10:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    INTERMEZZO - reluare

  • 13:00

    Ora de cateheză (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 18:00

    Program muzical

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Program muzical

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU) - reluare

  • 02:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul de mulțumire lui Dumnezeu pentru toate