Luni

16.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:05

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Program muzical

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit bizantin) - transmisiune directă din Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN)

  • 10:30

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Mănăstirea „Sfânta Fecioară de pe Muntele Carmel”, Luncani

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Dăruirea de sine

  • 13:00

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ)

  • 14:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    PLANETA CREȘTINĂ (pr. Cristian BÎRNAT)

  • 16:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin) - transmisiune din studioul Radio Maria Iaşi

  • 18:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică „Sfântul Ioan Paul al II-lea”, Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    PLANETA CREȘTINĂ (pr. Cristian BÎRNAT) - reluare

  • 21:00

    Adorație Euharistică - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 02:00

    Program muzical

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ)- reluare

  • 04:30

    Dăruirea de sine - reluare

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Marți

17.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Program muzical

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin)

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Dăruirea de sine

  • 12:20

    Program muzical

  • 13:00

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ)

  • 14:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin) - transmisiune din studioul Radio Maria Bacău

  • 18:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică „Sfântul Ioan Paul al II-lea”, Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Romano-Catolică "Sfânta Fecioară Maria, Regină", Iași

  • 22:10

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ) - reluare

  • 04:30

    Dăruirea de sine - reluare

  • 05:00

    Acatistul Domnului Nostru Isus Cristos

Miercuri

18.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Program muzical

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) - transmisiune directă din Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Dăruirea de sine

  • 12:20

    Program muzical

  • 13:00

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ)

  • 14:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 18:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică „Sfântul Ioan Paul al II-lea”, Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ -Biserica Romano-Catolică "Sfântul Nicolae", Bacău

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ) - reluare

  • 04:30

    Dăruirea de sine - reluare

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Joi

19.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Sfânta Treime", Blaj

  • 09:00

    Program muzical

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit bizantin)

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Dăruirea de sine

  • 12:20

    Program muzical

  • 13:00

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ)

  • 14:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 18:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică „Sfântul Ioan Paul al II-lea”, Poiana Micului

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică „Sfânta Maria Regina Păcii”, Timişoara

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN) - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Scrisorile către Tesaloniceni (pr. Mihai TEGZEŞ) - reluare

  • 04:30

    Dăruirea de sine - reluare

  • 05:00

    Acatistul Domnului Nostru Isus Cristos

Vineri

13.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Romano-Catolică „Sfântul Iosif”, București

  • 09:00

    Program muzical

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Durere - transmisiune directă din Biserica Greco-Catolică ”Maica Domnului”, Oradea

  • 10:05

    Lumea la timpul prezent (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Dăruirea de sine

  • 13:00

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI

  • 14:00

    DESPRE RADIO MARIA (Gabriel MĂRIUȚ și Sebastian MORARU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 18:00

    NOAPTE DE VEGHE - transmisiune directă din Biserica Greco-Catolică „Sfânta Cruce”, Baia Mare

  • 18:00

    Sfântul Rozariu de Durere

  • 19:00

    Sfânta Liturghie greco-catolică unită cu Vecernia

  • 20:45

    Program muzical

  • 21:15

    Cateheză - "Credinţă şi martiriu" (pr. Mihai ORBAN)

  • 22:00

    Acatistul Maicii Domnului

  • 23:00

    Adorație Euharistică

  • 00:00

    Sfânta Liturghie romano-catolică

  • 01:00

    Program muzical

  • 02:00

    Sfântul Rozariu de Mărire

  • 02:45

    Calea Crucii

  • 03:45

    Program muzical

  • 04:30

    Rugăciuni pentru diverse trebuinţe

  • 05:00

    Paraclisul Maicii Domnului

Sâmbătă

14.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Oradea

  • 09:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit bizantin)

  • 10:00

    DESPRE RADIO MARIA (Gabriel MĂRIUȚ și Sebastian MORARU) - reluare

  • 11:00

    ÎN LUMINA CULTURII - studioul Radio Maria Baia Mare - reluare

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Muzică Clasică

  • 13:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU) - reluare

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI - reluare

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Trupul și Sângele Domnului", Gherăești

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    VERBUM DOMINI. MEDITAȚIE LA EVANGHELIA DE DUMINICĂ (pr. Cristian BÎRNAT)

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Biserica Greco-Catolică „Sfântul Nicolae”, Târgu Mureş

  • 22:00

    Paraclisul Maicii Domnului - Rugăciunea de seară

  • 23:10

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică

  • 01:00

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI - reluare

  • 02:00

    Adorație Euharistică - Biserica Greco-Catolică „Sfântul Nicolae”, Târgu Mureş- reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI - reluare

  • 04:10

    Program muzical

  • 05:00

    Acatistul Domnului Nostru Isus Cristos

Duminică

15.07.2018
  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Program muzical

  • 08:30

    SFÂNTA LITURGHIE GRECO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 10:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin)

  • 11:00

    SFÂNTA LITURGHIE ROMANO-CATOLICĂ - transmisiune directă din Biserica Romano-Catolică "Trupul și Sângele Domnului", Gherăești

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Muzică Clasică

  • 13:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:10

    Orele Canonice

  • 15:30

    Program muzical

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 18:00

    SUFLET CURAT - studioul Radio Maria Baia Mare - reluare

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI - reluare

  • 21:00

    ADORAȚIE EUHARISTICĂ - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    REVELAŢIA DIVINĂ (pr. Doru POPOVICI) - reluare

  • 00:05

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU) -reluare

  • 02:00

    Adorație Euharistică - Catedrala Greco-Catolică "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca -reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 03:10

    Reculegere spirituală cu părintele Anthony SAJI - reluare

  • 05:00

    Acatistul Domnului Nostru Isus Cristos