Luni

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Maica Domnului", Oradea

  • 09:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin)

  • 09:45

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului" de la Cacica, jud. Suceava

  • 10:00

    Celebrare penitenţială - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului”, Cacica

  • 12:00

    Sfânta Liturghie solemnă de deschidere a pelerinajului - sanctuarul „Adormirea Maicii Domnului", Cacica

  • 14:00

    PLANETA CREȘTINĂ (pr. Iosif DORCU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 16:00

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului" de la Cacica, jud. Suceava

  • 16:00

    Calea Sfintei Cruci - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului", Cacica

  • 17:00

    Adoraţie euharistică - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului", Cacica

  • 18:00

    Sfânta Liturghie pentru tineri, seminarişti şi persoane consacrate - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului", Cacica

  • 19:20

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:45

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la Biserica greco-catolică „Adormirea Maicii Domnului", Trip Bixad

  • 20:00

    Paraclisul Maicii Domnului - Biserica greco-catolică "Adormirea Maicii Domnului", Trip Bixad

  • 21:00

    Rozariul Maicii Domnului - Biserica greco-catolică "Adormirea Maicii Domnului", Trip Bixad

  • 22:00

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la Biserica greco-catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 22:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - Biserica greco-catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 00:00

    Adorație cu Fecioara de la Fatima - Biserica greco-catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 01:00

    Privegherea Mariană - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului”, Cacica - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Maicii Domnului

Marți

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la Biserica greco-catolica "Maica Domnului", Oradea

  • 07:00

    Utrenia Sărbătorii Adormirii Maicii Domnului - Biserica greco-catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - Biserica greco-catolică "Maica Domnului", Oradea

  • 09:30

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la Biserica greco-catolică "Adormirea Maicii Domnului", Trip Bixad

  • 09:30

    Brâul Maicii Domnului - Biserica greco-catolică "Adormirea Maicii Domnului", Trip Bixad - reluare

  • 10:30

    EDIȚIE SPECIALĂ: Pelerinajul marian la sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului", Cacica, jud. Suceava

  • 11:00

    Sfânta Liturghie solemnă pontificală a hramului - sanctuarul "Adormirea Maicii Domnului", Cacica

  • 14:00

    Agenda liturgică

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului (Biserica "Maica Domnului", Oradea)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Fecioară Maria, Regina", Iași

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului

Miercuri

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Maica Domnului", Oradea

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (pr. Claudiu ARDELEAN)

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) studioul Radio Maria, Oradea

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 13:00

    Scrisoare către Filipeni (pr. Mihai TEGZEȘ)

  • 14:00

    DESCOPERĂ FORȚA DIN TINE (Marius MANUIL)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 17:00

    Intenții de rugăciune (Florin FILIMON)

  • 17:20

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Fecioară Maria, Regina", Iași

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent - reluare (Alexandra COJAN)

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului

Joi

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Maica Domnului", Oradea

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Alexandra COJAN)

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit bizantin)

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 13:00

    Scrisoare către Filipeni (pr. Mihai TEGZEȘ)

  • 14:00

    CĂLĂTORII ȘI ATITUDINI (Gabriel BONACIU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 17:00

    Intenții de rugăciune (Florin FILIMON)

  • 17:20

    Sfântul Rozariu de Lumină (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Fecioară Maria, Regina", Iași

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de la Lourdes

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent - reluare (Alexandra COJAN)

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului

Vineri

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Maica Domnului", Oradea

  • 09:00

    Intenții de rugăciune (Marlena PRIGOREANU)

  • 09:15

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin)

  • 10:00

    LUMEA LA TIMPUL PREZENT (Alexandra COJAN)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 13:00

    Scrisoare către Filipeni (pr. Mihai TEGZEȘ)

  • 14:00

    DESPRE RADIO MARIA (Orest NICHITA și Gabriel MĂRIUȚ)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 17:00

    Intenții de rugăciune (Iudit KOVACS)

  • 17:20

    Sfântul Rozariu de Durere (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Fecioară Maria, Regina", Iași

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Program muzical

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Durere (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Lumea la timpul prezent - reluare (Alexandra COJAN)

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului

Sâmbătă

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Sf. Cruce", Baia Mare

  • 09:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin)

  • 10:00

    Despre Radio Maria - reluare (Orest NICHITA si Gabriel MARIUT)

  • 11:00

    Sacramentele - reluare (pr. Doru BARA)

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    În lumina culturii - reluare (studioul Radio Maria, Baia Mare)

  • 13:00

    Descoperă forţa din tine - reluare (Marius MANUIL)

  • 14:00

    Crâmpeie de viaţă, mărturii de credință – reluare (Marlena PRIGOREANU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului (Biserica "Maica Domnului", Oradea)

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Bucurie (rit latin)

  • 18:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 18:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Iosif", București

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    MEDITAȚIE LA EVANGHELIA DUMINICALĂ (pr. Iosif DORCU)

  • 21:00

    Sacramentele - reluare (pr. Doru BARA)

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Paraclisul Maicii Domnului (Biserica "Maica Domnului", Oradea)

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Maicii Domnului

Duminică

  • 06:00

    Îngerul Domnului

  • 06:05

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 06:40

    Rugăciunea Laudelor

  • 07:00

    Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)

  • 07:15

    Agenda liturgică

  • 08:00

    Sfânta Liturghie Greco-Catolică - transmisiune directă din Biserica "Sf. Cruce", Baia Mare

  • 09:30

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin)

  • 10:30

    Sfânta Liturghie Romano-Catolică - transmisiune directă din Catedrala "Sf. Iosif", București

  • 12:00

    Îngerul Domnului

  • 12:05

    Suflet curat - reluare (studioul Radio Maria, Baia Mare)

  • 13:00

    Sacramentele - reluare (pr. Doru BARA)

  • 14:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena PRIGOREANU)

  • 15:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 15:15

    Orele Canonice

  • 16:00

    Paraclisul Maicii Domnului

  • 17:00

    Sfântul Rozariu de Slavă (rit latin)

  • 18:00

    Sacramentele - reluare (pr. Doru BARA)

  • 19:00

    Rugăciunea Vesperelor

  • 19:30

    Jurnal Radio Vatican

  • 20:00

    Sacramentele - reluare (pr. Doru BARA)

  • 21:00

    Adorație Euharistică - Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj Napoca

  • 22:00

    Sfântul Rozariu de Mărire (rit bizantin) Rugăciunea de seară

  • 23:00

    Paraclisul Maicii Domnului (Biserica "Maica Domnului", Oradea)

  • 00:00

    Agenda liturgică - reluare

  • 01:00

    Crâmpeie de viață - Mărturii de credință - reluare (Marlena PRIGOREANU)

  • 02:00

    Adorație Euharistică - reluare Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj Napoca

  • 03:00

    Rozariul Îndurării Divine

  • 05:00

    Acatistul Maicii Domnului